palyaco-hizmeti-icerigi

Çocuklar için doğum günlerini daha eğlenceli hale getiren palyaçolar onlar için eğlence ve mutluluk kaynağı oluyor. Palyaço kiralama hizmeti içeriği bakımından çocukların hem enerjilerini atmaları hem eğlenmeleri hem de paylaşmayı öğrenmeleri gibi kişisel gelişime katkıda bulunan etkinlikleriyle artık doğum günlerinin vazgeçilmezi haline geldi. Aileler ve çocuklar böylesine büyük beklenti içindeyken palyaçolara da büyük görevler düşüyor. Bu yazımızda palyaço kiralama hizmeti içeriği hakkında sizlere daha ayrıntılı bilgiler vereceğiz.

Palyaço Hizmeti Etkinlikleri

Palyaço hizmeti etkinlikleri sadece oyunla sınırlı değildir. Oyunların yanında, çocukların dikkatini çekecek daha çok eğlenmelerini sağlayacak etkinlikler de yapılmalıdır. Çocukların hayal gücünü kullanarak oyunlar oynamasını sağlayan yüz boyama, el becerilerini geliştirecek balondan şekiller yapma bunların başlıcalarıdır. Çocukların sevdiği hayvan figürleri veya sembol şeklinde olan pinyata, küçük sihirbazlık gösterileri ilgilerini çekmek ve eğlenmeleri için önemli etkinliklerdendir.

dugun-organizasyonu-palyaco-kiralama

Doğum Günü Palyaço Oyunları ve Yarışmaları

Doğum günlerinin vazgeçilmezi palyaço hizmeti çocukların enerjilerini atmalarını sağlayan, kişisel gelişimlerine katkıda bulunan çeşitli oyunlar oynatarak doğum gününü daha eğlenceli hale getiriyor.

Pinyata Oyunu: Bir kişi ebe seçilir ve gözleri bağlanır. Pinyata tavana asılarak veya bir tutucu yardımıyla sabit tutulur. Ebe gözleri kapalı halde elinde tuttuğu pinyata sopasıyla pinyataya vurmaya çalışır. Eğer isabet ettirip pinyatayı vurmayı başarırsa içindeki şekerlemeler ve oyuncaklar yere dökülür ve diğer çocuklar yere dökülen şekerlemeleri ve oyuncakları toplamaya çalışır.

Körebe: Bir kişi ebe seçilerek gözleri bağlanır. Diğer çocuklar ebeden kaçarak yakalanmamaya çalışır. Ebe tarafından yakalanan ebe olur.

Çuval Yarışı: Bitiş çizgisi belirlenir. Oynayacak çocuklar çuvalların içinde zıplayarak bitiş çizgisine varmaya çalışır. İlk giden kazanır.

Halat Çekme Yarışı: Çocuklar iki gruba ayrılır. Ortada olacak şekilde bir çizgi belirlenir. Her grup halatın bir ucundan çekerek diğer grubu çizgiden geçirmeye çalışır. Çizgiden geçen grup oyunu kaybeder.

Sıcak-Soğuk Oyunu: Bir çocuk ebe seçilir. Gözleri kapalıyken seçilen bir nesne diğer çocuklar tarafından saklanır. Ebe, diğer çocukların yakınsa sıcak, uzaksa soğuk yönlendirmelerine göre hareket ederek nesneyi bulmaya çalışır.

 

Palyaçoların Çocuklara Yaklaşımı Nasıl Olmalı?

Palyaçolar çocuklara karşı her zaman sıcak kanlı ve samimi olmalıdır. Palyaço etkinlikleri tüm çocuklara hitap etmeli ve dikkatlerini üstünde toplamalıdır. Yaş aralığını dikkate alarak etkinlik seçmeli, her çocuğun severek oynayacağı oyunlar oynatmalıdır. Palyaço dış görünüşü nedeniyle küçük çocukların alışkın olmadığı bir görünüşe sahiptir. Bu yüzden korkan veya çekinen çocuklara yaklaşımı daha sakin ve ılımlı olmalıdır. Balonlarla, renkli balonlarla ve oyunlarla onları etkinliğin içine çekmeli, korkularını yenmelerini sağlamalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × two =